Призупинення трудових відносин під час воєнного часу: звільнення працівника чи ні?

07 червня 2022
Статтею 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136) введено механізм призупинення дії трудового договору. Призупинення дії трудового договору…

Щодо надання відпусток під час дії воєнного стану: Інспектор праці надав роз’яснення працівниці, яка звернулася до Управління за допомогою

02 червня 2022
Інспектором праці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Фольварчуком Федором Миколайовичем було проведено консультування працівника з питання його бажання оформити на підприємстві, здійснюючому діяльність у комунальній сфері,…

Чи здійснюється оплата лікарняних під час простою?

02 червня 2022
Відповідно до статті 34 КЗпП України, простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Відповідно до статті 22…

Інспектор праці надала консультацію підприємцю з Донеччини щодо змін в умовах праці

27 травня 2022
В умовах дії воєнного стану багато роботодавців вимушені пристосовуватися до  реалій сьогодення  та змінювати умови праці для своїх працівників. До Міжрегіонального управління звернувся пан Роман, керівник суб’єкта господарювання середнього бізнесу…

Чи надається допомога по вагітності та пологах в умовах воєнного стану?

27 травня 2022
Відповідно до підпункту 2 статті 1 Закону України від 15.03.2022  №2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» на період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод…

Якщо роботодавець вирішив збільшити тривалість робочого часу з 40 до 60 годин на тиждень, чи потрібно попереджати працівників за два місяці

25 травня 2022
Закон України від 15.03.2022 року № 2136-IX "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану передбачає, що нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на…

Чи можуть мене відправити у простій під час мого перебування на лікарняному? Чи оплатять мені лікарняний?

25 травня 2022
З 24.02.2022 по всій території України запроваджено воєнний стан. Зважаючи на надскладну ситуацію на території України багато працівників не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, не можуть…

Чи вважається дистанційна робота за кордоном відрядженням?

23 травня 2022
Відповідно до частини першої статті 602 Кодексу законів про працю України (надалі КЗпП), дистанційна робота - це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією…

Як звільнитися ВПО, якщо підприємство знаходиться у зоні активних бойових дій та фізично зруйноване, а керівництво виїхало за межі країни і з ним відсутній зв’язок?

23 травня 2022
Відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 №1706-VII внутрішньо переміщені особи – це особи, які є громадянами України, іноземцями або особами без громадянства,…

Обчислення строків виникнення і припинення трудових відносин

19 травня 2022
Кодекс законів про працю України (далі – КЗпП України) регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, підвищенню ефективності суспільного виробництва і піднесенню на цій основі…