Чи можуть мене відправити у простій під час мого перебування на лікарняному? Чи оплатять мені лікарняний?

25 травня 2022

З 24.02.2022 по всій території України запроваджено воєнний стан. Зважаючи на надскладну ситуацію на території України багато працівників не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, не можуть виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, або не мають змоги виконувати її віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

За таких обставин працівникові може бути оформлено простій, надано відпустку без збереження заробітної плати або з ним може бути тимчасово призупинено трудовий договір.

Відповідно до статті 113 КЗпП України час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Якщо працівнику на дату оголошення простою на підприємстві вже оформлено листок непрацездатності не вбачається правових підстав для оформлення йому у  період тимчасової непрацездатності простою та коригування відповідної облікової звітності та оплати.

У такому разі простій доцільно оформити з першого дня після закінчення тимчасової непрацездатності.

Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності визначено Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон).

Відповідно до статті 22 Закону допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати у разі настання в неї страхового випадку.

Тобто для оплати лікарняного важливим фактором є нарахування заробітної плати працівнику на дату настання страхового випадку (дату початку листка тимчасової непрацездатності).

При цьому розрахунок середньої заробітної плати для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (зі змінами).