До уваги виробників, уповноважених представників та розповсюджувачів обладнання, що використовується ззовні приміщень!

23 березня 2021

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) повідомляє, що 11.03.2021 року набрав чинності Технічний регламент шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1186 (далі – Технічний регламент).

У Технічному регламенті під обладнанням, що використовується ззовні приміщень (далі – обладнання), вважається  все обладнання, на яке поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 62, яке є або самохідним, або може бути рухомим і яке незалежно від елементу (елементів) керування призначене для використання відповідно до його типу на відкритому повітрі та спричиняє шумове випромінювання в навколишнє середовище. Використання обладнання в місцях, де передачі звуку ніщо не заважає чи суттєво не заважає (наприклад, під наметами, під покрівлею для захисту від дощу або в каркасі будинків), вважається використанням ззовні приміщень. Зазначене також стосується обладнання, що застосовується в промислових або екологічних цілях, яке не потребує підключення до елементів живлення, призначене для використання відповідно до його типу на відкритому повітрі та спричиняє шумове випромінювання в навколишнє середовище.

Технічний регламент встановлює вимоги до шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, з метою захисту здоров’я людей, охорони довкілля та обігу такого обладнання на ринку України.

Відповідно до пункту 5 Технічного регламенту, обладнання не повинно бути введене в обіг або експлуатацію до того часу, поки виробник або його уповноважений представник не забезпечить:

відповідність обладнання вимогам цього Технічного регламенту щодо шумового випромінювання в навколишнє середовище;

проведення процедури оцінки відповідності, зазначеної в пункті 18 або 19 Технічного регламенту;

нанесення на обладнання знака відповідності технічним регламентам, позначки гарантованого рівня звукової потужності та супроводження обладнання декларацією про відповідність.

Окрім того, нагадуємо, що відповідно до частини 4 статті 28 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», у разі, якщо на певний вид продукції поширюється дія кількох технічних регламентів, що вимагають складання декларації про відповідність, повинна бути складена єдина декларація про відповідність стосовно всіх таких технічних регламентів, якщо це передбачено відповідними технічними регламентами. В такій декларації про відповідність повинні бути зазначені відповідні технічні регламенти, включаючи відомості про їх офіційне опублікування.

Єдина декларація про відповідність може мати форму досьє, яке складається з відповідних окремих декларацій про відповідність.

Повний перелік видів продукції щодо яких здійснюється державний ринковий нагляд (сфера відповідальності органу державного ринкового нагляду), найменування нормативно-правових актів, дія яких поширюється на відповідні види продукції, найменування органів державного ринкового нагляду затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069.

За додатковими роз’ясненнями з питань здійснення державного ринкового нагляду за таким обладнанням та стосовно відповідності встановленим вимогам такого обладнання можна звертатись до сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Міжрегіонального управління за адресою: вул. Малиновського, 1А, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100.