До уваги суб’єктів господарювання, які вводять в обіг кисневі балони

19 січня 2021

Шаблон заяви про введення в обіг кисневих балонів – Завантажити

На виконання окремого доручення Державної служби України з питань праці № Д-487/1/11.7-20 від 18.12.2020 року, Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці (далі – Східне міжрегіональне управління) повідомляє наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1215 внесено зміни до Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 536 (далі – Технічний регламент) стосовно введення в обіг кисневих балонів.

Відповідно до вищевикладеного, Технічний регламент доповнено пунктом 11 такого змісту:

“11. Установити, що до 31 січня 2021 р. введення в обіг кисневих балонів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, дозволяється:

якщо вони відповідають вимогам затвердженого цією постановою Технічного регламенту; або

за наявності повідомлення Державної служби з питань праці про введення в обіг кисневих балонів, стосовно яких не виконані вимоги затвердженого цією постановою Технічного регламенту, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я.

При цьому дія затвердженого цією постановою Технічного регламенту не поширюється на кисневі балони, на які Державною службою з питань праці видано зазначене повідомлення.

Для введення в обіг на підставі повідомлення Державної служби з питань праці зазначених кисневих балонів заявник подає до Державної служби з питань праці заяву із зазначенням мети введення в обіг, інформації про виробника, назви виробу, номера партії або серійного номера, обсягу партії, призначення виробу та способу дії (шаблон заяви наведено нижче). До заяви додаються:

сертифікат відповідності кисневих балонів, виданий у державі – члені Європейською Союзу згідно з відповідним актом законодавства Європейською Союзу щодо гармонізації;

лист-підтвердження заявника про те, що оцінка відповідності кисневих балонів вимогам затвердженого цією постановою Технічного регламенту не проводилася.

За результатами опрацювання поданих заявником документів Державна служба з питань праці видає йому відповідне повідомлення. Розгляд документів та видача повідомлення здійснюються на безоплатній основі.”.

Нагадуємо, що під терміном«введення в обіг», відповідно до Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», визначено -надання продукції на ринку України в перший раз.

За додатковими роз’ясненнями з питань державного ринкового нагляду можна звертатись до сектору ринкового нагляду відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Східного міжрегіонального управління за адресою: вул. Малиновського, 1А, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100, або за телефоном (06451) 7-37-49.