Донеччина: На шахті “Білозерська” спеціалістом гірничого управління прийнято участь у роботі комісії з приймання до експлуатації виїмкової дільниці

05 жовтня 2022

На підставі листа ТДВ «Шахта «Білозерська» та Правил безпеки у вугільних шахтах і згідно листа Державної служби України з питань праці на ТДВ «Шахта «Білозерська» заступником начальника відділу гірничотехнічного нагляду північно-західного напрямку управління гірничого нагляду Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці було прийнято участь у роботі комісії з приймання до експлуатації, після тривалої зупинки, виїмкової дільниці 7-ї південної лави уклону №1 пласта ℓ8 горизонту 550 метрів.

З метою попередження аварій, небезпечних ситуацій та нещасних випадків, посадовою особою управління гірничого нагляду було виявлено ряд порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці на цій дільниці. Зокрема зафіксовано порушення вимог заходів щодо запобігання й локалізації вибухів вугільного пилу в виробках 7-ї південної лави уклону №1 пласта ℓ8 горизонту 550 метрів та паспорту кріплення сполучень лави з дільничними штреками. Також порушено безпечна експлуатація змонтованих на виїмковій дільниці механізмів та обладнання.

Окремо було визначено, неможливість ведення робіт у виїмкової дільниці 7-ї південної лави уклону №1 пласта ℓ8 горизонту 550 метрів ТДВ «Шахта «Білозерська» без узгоджених планів розвитку гірничих робіт, скасованих ДВГРС позицій плану ліквідації аварій на виїмкової дільниці та неможливість виконання робіт на дільниці підземними працівниками які не пройшли повторні практичні тренування в саморятівниках, з періодичністю не рідше одного разу на 2 роки,  у спеціальних «димових камерах», з дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Відтак, з метою збереження життя та здоров’я працівників,  керівництву ТДВ «Шахта «Білозерська» було рекомендовано не приймати  в експлуатацію виїмкову дільницю 7-ї південної лави уклону №1 пласта ℓ8 горизонту 550 метрів до повного усунення небезпек.

Також у ході участі в роботі комісії з приймання до експлуатації виїмкової дільниці було проведено технічні консультації на 9 робочих  місцях для 21 працівника шахти. В ході превентивного заходу були порушені найактуальніші питання, зокрема, правил безпеки, охорони праці та розслідування нещасних випадків.