Фахівець з питань праці провів консультацію для працівників підприємства Торецькхліб

13 травня 2022

Начальником відділу контролю західного напрямку управління з птань праці в онлайн режимі,проведено консультування суб’єкту господарювання, що здійснює діяльність з виробництва хлібобулочних виробів  на території Торецької ОТГ. Під час консультації надано відповіді на питання, що турбували роботодавця, а саме  як оформити відсутність на роботі працівника, який залишив своє місце роботи у зв’язку із проведення бойових дій на відповідній території, та як обліковувати таку відсутність.

Також було роз’яснено вимоги чинного законодавства про працю України з питань оплати праці та внесені зміни до нього, окремо наголошено про відповідальність за порушення цих вимог. Відповідно до положень Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” № 2136, заробітна плата в період воєнного стану має виплачуватися на умовах визначених трудовим договором. При цьому, роботодавець повинен вживати усіх можливих заходів щодо забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати. Неможливість вчасно виплатити заробітну плату через бойові дії не звільняє роботодавця від обов’язку виплатити заробітну плату.

В зв’язку з тим, що в умовах військової агресії РФ багато працівників вимушені евакуюватися, надана інформація  про те, що треба робити щоб не потрапити до пастки торгівців людьми та не стати жертвами примусовою праці та надано контакти гарячих ліній, куди можна буде звернутись за допомогою в разі необхідності та розповсюджено в електронному вигляді пам’ятку щодо протидії торгівлі людьми.