Фахівці відділу ринкового нагляду здійснюють інформування суб’єктів господарювання

24 березня 2023

Відділом ринкового нагляду Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління), враховуючи безпекову ситуацію на територіях Донецької та Луганської областей, та з метою масштабної популяризації питань, визначених інформаційною кампанією з державного ринкового нагляду щодо продукції, яка підпадає під дію Технічного регламенту безпеки машин та Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, продовжено інформування суб’єктів господарювання, користувачів та споживачів (за їх згодою) за допомогою електронних комунікацій.

Отже, 23 березня 2023 року головним державним інспектором відділу ринкового нагляду Іриною Сафоновою зі співробітником підприємства ТОВ «УКРТЕПЛОЕНЕРГОРЕМОНТ» був проведений онлайн-захід у вигляді інформаційно – роз’яснювальної роботи, спрямованої на підвищення обізнаності споживачів (користувачів) нехарчової продукції щодо дотримання вимог відповідності продукції, наданої на ринку, та яка вводиться в експлуатацію, віднесеної до сфери відповідальності Держпраці, яка підпадає під дію Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2013 р. №62 (далі – Технічний регламент).

Було розглянуте питання, щодо заводській інформаційної табличці на машинах, а саме пунктом 53 Технічного регламенту, зазначено, що усі машини повинні мати видиме, розбірливе та незмивне маркування, українською мовою, яке містить такі мінімальні дані:

 

-найменування та місцезнаходження виробника та в разі необхідності його -уповноваженого представника;

-найменування машини;

-маркування знаком відповідності технічним регламентам згідно з пунктом 23 Технічного регламенту безпеки машин;

-позначення серії або типу;

-серійний номер (за наявності);

-рік вироблення, тобто рік, у якому виробничий процес завершено.

 

Також було нагадано про знак відповідності технічним регламентам, який повинен бути нанесений на машинах, які відповідають застосовним вимогам Технічного регламенту, згідно пункту 23 Технічного регламенту.

Посадовець зазначила, що Технічний регламент є чинним і його треба дотримуватись з метою мінімізації загроз життя або здоров’я людини та для захисту тварин або рослин, а також майна та охорони навколишнього природного середовища.

Було нагадано, що ЗУ № 2735 поширюється на всіх суб’єктів господарювання у ланцюгу постачання продукції. В свою чергу, відповідно до статті 1 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», ланцюг постачання продукції це – послідовність суб’єктів господарювання, які забезпечують постачання продукції від виробника до споживача (користувача).

Разом з тим, було повідомлено про те, що згідно з постановою КМУ від 13.03.2022 р. №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану», Держпраці припиненопроведення планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду на період дії воєнного стану.