Фахівцями Міжрегіонального управління організовано семінар для працівників ТОВ «Керамік-АРТ»

03 грудня 2021

03 грудня начальником спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості управління гірничого нагляду Олександром Вілковим та головним державним інспектором вищезазначеного відділу Ганною Мазур проведено семінар з посадовими особами та працівниками ТОВ «Керамік-АРТ» на тему: «Протипожежний захист піднаглядових підприємств, ведення вогневих робіт».

Олександр Вілков доніс присутнім, що до вогневих робіт належать виробничі операції, пов’язані із застосуванням відкритого вогню, іскроутворенням та нагріванням до температур, які можуть викликати загорання матеріалів та конструкцій, бензогазорізка, роботи з використанням паяльних ламп, переносних горнів, розігрів бітумів, смол. Вогневі роботи на діючих вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об’єктах дозволяються у виняткових випадках, якщо проводити їх у відведених для цього місцях неможливо. Дозволяється проводити їх тільки у світлий час доби (за винятком аварійних випадків). На кожному підприємстві повинен бути розроблений перелік виробництв, цехів, відділень, дільниць, на яких вогневі роботи повинні проводитись відповідно до вимог інструкцій, які розробляються на підприємствах. Перелік таких об’єктів повинен бути узгоджений з аварійно-рятувальною службою (у разі її наявності), службами охорони праці і пожежної безпеки та затверджений наказом по підприємству.

Місця проведення вогневих робіт можуть бути постійними, які організовуються у спеціально обладнаних для цієї мети місцях та тимчасовими, коли вогневі роботи проводяться безпосередньо на об’єктах. Постійні місця проведення вогневих робіт визначаються наказами та розпорядженнями власника підприємства.

Вогневі роботи, які проводяться на тимчасових місцях, повинні виконуватися з оформленням наряду-допуску на проведення цих робіт, підписаного керівником підрозділу, на якому виконуються вогневі роботи, затвердженого технічним керівником підприємства або його заступником з виробництва

Перед початком вогневих робіт проводять підготовчі роботи. До підготовчих робіт належать усі види робіт, які пов’язані з підготовкою людей, обладнання, комунікацій та конструкцій для ведення вогневих робіт. Підготовка об’єкта до ведення вогневих робіт здійснюється експлуатаційним   персоналом під керівництвом спеціально призначеної відповідальної особи. Якщо підготовка та ведення вогневих робіт виконуються тільки одним підрозділом виконавців, то призначається один відповідальний за підготовку та ведення вогневих робіт.

Перед проведенням вогневих робіт повинні бути вивішені відповідні попереджувальні плакати “Не вмикати!”, “Не відкривати!”, “На лінії працюють!”, “Апарат у ремонті!”.

Інспектор Міжрегіонального управління Ганна Мазур пояснила, що вогневі роботи дозволяється починати тільки після виконання у повному обсязі підготовчих робіт, отримання наряду-допуску та за відсутності вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних речовин у повітряному середовищі або якщо їх концентрації не перевищують граничнодопустимі.

Для проведення вогневих робіт повинна бути призначена відповідальна особа з числа спеціалістів об’єкта, які на даний час не зайняті веденням технологічного процесу, знають правила безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об’єктах та пройшли навчання згідно з Типовим положенням про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України  від 17  листопада 1994 року N 628 ( z0308-94 ), зареєстрованим Міністерством юстиції України 22 грудня  1994 року за N 308/518.

Наприкінці заходу фахівці Міжрегіонального управління поінформували присутніх стосовно окремого доручення Державної служби України з питань праці від 16.09.2021 р. №Д-334/2.0/12.7-21 щодо популяризації можливості реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці через Портал електронних сервісів Міністерства економіки України.

Відповідно до пункту 21 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2021 №1107, Державна служба України з питань праці спільно з Міністерством економіки України здійснила заходи із запровадження надання в онлайн режимі адміністративної послуги щодо реєстрації декларації через Портал.

Також зазначили, що на головній сторінці офіційного веб-сайту Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці розміщено матеріал з фотоілюстрацією під назвою «До уваги суб’єктів господарювання!».