Фахівцями управління гірничого нагляду проведено круглий стіл на шахті «Новодружеська»

30 вересня 2021

Працівниками відділу гірничотехнічного нагляду у східному напрямку управління гірничого нагляду Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці в останні числа вересня 2021 року на відокремленому підрозділі «Шахта Новодружеська» АТ «Лисичанськвугілля» згідно плану превентивних заходів проведено круглий стіл на тему «Види та особливості проведення інструктажів з охорони праці».

В проведенні круглого столу від ВП «Шахта Новодружеська» АТ «Лисичанськвугілля» брали участь фахівці служби охорони праці та ІТП підприємства.

Під час проведення круглого столу особлива увага присутніх була звернена на спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві.

Посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, повинні проходити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Спеціальне навчання з питань охорони праці може проводитись як безпосередньо на підприємстві, так і навчальним центром. Якщо навчання проводиться роботодавцем на підприємстві то тільки за навчальними планами і програмами, які розробляються з урахуванням конкретних видів робіт, виробничих умов, функціональних обов’язків працівників, які затверджуються наказом роботодавця.

Перевірка знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснюється комісією підприємства. До складу комісії можуть залучатися особи, які пройшли навчання та перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Результат перевірки знань з питань охорони праці оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Працівникам, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці на своєму підприємстві, видача посвідчень є обов’язковою лише тим, хто виконує роботи підвищеної небезпеки.

В ході проведення превентивного заходу зверталася увага на дотримання карантинних вимог з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.