Інспектор праці інформував підприємства з Донеччини з питаннь правильного оформлення дистанційного працівника

24 жовтня 2022

Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці продовжує проводити інформаційні заходи з представниками бізнесу – роботодавцями, так головним державним інспектором Комарем Вячеславом Леонідовичем було поінформовано підприємства Донеччини, з питання правильного оформлення дистанційного працівника.

Так, було зазначено, що новоприйняті працівники можуть працювати дистанційно після укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі. Типова форма трудового договору про дистанційну роботу затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин.

Ви маєте визначити в договорі:

  • найменування роботи, професії або посади працівника;
  • трудові функції;
  • терміни дії договору;
  • умови оплати праці;
  • тривалість робочого часу й відпочинку;
  • порядок і терміни забезпечення обладнанням, програмно-технічними та іншими засобами та/або розмір, порядок і терміни виплати працівникам компенсації за використання належних їм або орендованих ними засобів та інших відшкодувань витрат;
  • порядок і терміни подання звітів про виконану роботу;
  • способи комунікації між працівником і роботодавцем тощо.

Якщо ви запроваджуєте тимчасовий дистанційний режим роботи для працівників, що вже працюють, закон дозволяє зробити це за допомогою наказу (розпорядження).

Пам’ятайте! Перевести працівника на дистанційну роботу можна лише за його згодою. Переведення з вашої ініціативи вважатиметься зміною істотних умов роботи, про що працівників необхідно попереджати. У період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених частиною третьою статті 32 та статтею 103 Кодексу законів про працю України, здійснюється не пізніш як до запровадження таких умов.

Звертаємо Вашу увагу, що, кваліфіковану підтримку з будь – якого питання для працівників та роботодавців в сфері повноважень Державної служби України з питань праці можна отримати на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/.