Інспектор праці продовжує консультувати внутрішньо переміщених осіб з Луганської області

21 вересня 2022

Інспектор праці відділу контролю східного напрямку управління з питань праці надав консультацію внутрішньо переміщеним громадянам з Луганської області з питань законодавства про працю під час воєнного стану.

В ході спілкування посадовець повідомив про інформаційну кампанію «Виходь на світло!» за підтримки проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці». Під час спілкування інспектором праці були роздані інформаційні матеріали з питань легальної зайнятості та буклети з контактною інформацією необхідних установ та організацій для звернення по допомогу при потраплянні у ситуацію трудового рабства.

Під час бесіди інспектор праці також порадив дотримуватись деяких правил задля недопущення потрапляння до пастки торгівців людьми: не погоджуватися на роботу у випадку, якщо на вас давлять і вимагають дати згоду негайно, пропонують працювати нелегально (не треба платити податки, тому зарплатня більша), не повідомляють назву або ім’я роботодавця та його реквізити. Також якщо від вас вимагають віддати паспорт або інші документи, надати плату за працевлаштування, не надають інформації, яку роботу треба виконувати або пропонують явно завищену заробітну плату тощо.

Для того, щоб запобігти виникненню неприємної ситуації, слід триматися по двоє або троє, не сідати до автомобілів поодинці, слід зафіксувати номерні знаки автівки, якоюїдете та в жодному разі не передавати свої документи. Слід зробити копії важливих документів і надіслати їх на свою електронну пошту, довіряти свої документи лише працівникам прикордонної служби чи поліції. Не слід погоджуватися на неофіційну роботу, бажано повідомити рідним докладну інформацію про місце свого перебування та розказати про подробиці роботи, а у підозрілих ситуаціях звертатися до правоохоронних органів.

Інспектор праці також повідомив внутрішньо переміщених громадян про можливість отримання безкоштовної професійної консультативної допомоги в сфері повноважень Державної служби України з питань праці в рамках розширення реалізації проєкту щодо консультаційної підтримки в засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах територіальних органів та сторінках у соціальних мережах наявні посилання на інформаційний портал у рубриці «Запитання-відповіді» на сайті Державної служби України з питань праці, а також на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/.