Інспектор відділу нагляду з питань безпеки праці провів нараду з охорони праці

24 березня 2023

24 березня, С.Чалим, головним державним інспектором відділу нагляду з питань безпеки праці центрального напрямку управління інспекційної діяльності у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці під час дії воєнного стану було проведено за допомогою електронних засобів зв’язку та комунікацій нараду з питань дотримання законодавства з охорони праці в машинобудуванні з представником піднаглядного підприємства.

Головним державним інспектором Чалим С.В. при проведенні наради було  розглянуто питання: Попередження випадків прихованого травматизму а також щодо дотримання вимог законодавства України про працю в частині охорони праці.

Сьогодні на значній території України, в т.ч. в Донецькій області тривають бойові дії. При цьому, на жаль, зберігаються ризики виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві, а особливо в наслідок бойових дій. І можливі випадки, коли роботодавець приховує факт настання нещасного випадку. Прихованим нещасним випадком на виробництві вважається той, про який роботодавець, потерпілий  або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений строк відповідним органам та установам, про нещасний випадок, розслідування якого не проведено.

Приховуючи настання нещасного випадку, не проводячи розслідування нещасного випадку, не роз’ясняючи причини та наслідки нещасного випадку створюється загроза повторення нещасного випадку. Таким чином  роботодавець наражає своїх працівників на небезпеку на робочому місці, чим порушує їх конституційне право на належні, безпечні і здорові умови праці. А також законного відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасного випадку на  виробництві та професійних захворювань.