Інспекція праці інформує: Чи потрібно індексувати заробітну плату ВПО – зовнішньому суміснику?

21 вересня 2022

Пунктом 7 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 встановлено, що особі, яка працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки провадиться індексація доходів від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

Аналогічно індексуються доходи, які одержують громадяни на умовах погодинної оплати праці поза основним місцем роботи, та доходи громадян, що працюють за договорами цивільно-правового характеру.

Без такої довідки роботодавець не зможе визначити, в яких межах була проіндексована зарплата працівника за основним місцем роботи.

Враховуючи викладене вище, при наданні сумісником довідки з основного місця роботи, згідно з якою відсутній дохід за основним місцем роботи,  заробітна плата сумісника повинна  бути  проіндексована, в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.