Інспекція праці інформує про ризики потрапити у пастку торгівців людьми

22 вересня 2022

Кожен українець сьогодні намагається виживати в умовах воєнного часу так, як може. Одні йдуть працевлаштовуватись на роботу на будь-яких умовах та за будь-яку ціну, а іноді за шматок хліба. Другі приймають до себе на роботу без жодних зобов’язань перед працівником та державою. Та ніхто не замислюється про наслідки таких відносин.

На сьогоднішній день трудова експлуатація – це одна з форм торгівлі людьми.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» (ст.1) торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Відповідальність за такі злочинні дії передбачено статтею 149 Кримінального кодексу України.

Існує чимало різних форм експлуатації людей. Одна з них це – примусова праця.

Однією з найпоширеніших форм трудової експлуатації в Україні сьогодні є використання безоплатної праці, зокрема, на умовах випробувального терміну або стажування, невиплата заробітної плати.

З метою уникнення торгівлі людьми, протягом тижня інспектор праці відділу контролю західного напрямку управління з питань праці проводила профілактичні заходи у сфері сільського господарства серед суб’єктів підприємницької діяльності Покровського району Донецької області щодо недопущення випадків трудової експлуатації.

Окрім того, інспектор праці проінформувала суб’єкти підприємницької діяльності Покровського району Донецької області в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» про неприпустимість використання не задекларованої праці та відповідальність за порушення норм законодавства про працю.

Кожна недоотримана гривня в бюджет – це недофінансування лікарняних листків, соціальних виплат, армії тощо. Тому особливо зараз вкрай важливі сплачені за кожного оформленого працівника податки. Бо це вагомий внесок кожного громадянина в економіку країни.

Окремо було зазначено, що відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час, можна отримати  на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua.