На Донеччині продовжуються протиаварійні навчання на АЗС за участю інспекторів Східного міжрегіонального управління

22 вересня 2022

Головний державний інспектор відділу нагляду північного напрямку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки  Губенко Артем Сергійович взяв участь у проведенні спеціальних тактичних навчань на базі автозаправного комплексу ТОВ «Прайм Групп Нафта» за адресою: Донецька обл., Покровський р-н, с. Рівне.

Програма заходу передбачала локалізацію пожежі при розливі нафтопродуктів на АЗС в наслідок бойових дій з залученням пожежно-рятувальних підрозділів. Навчальною метою заходу є удосконалення пожарно-технічного захисту, навчання прийомам і засобам гасіння пожеж, відпрацювання взаємодій між особовим складом.

Подія відбувається згідно з планом локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій на автозаправному комплексі. За тактичним задумом внаслідок порушення технологічного процесу зберігання нафтопродуктів сталось загоряння суміші парів високооктанового бензину  в резервуарі, який на момент аварійної ситуації містив в собі 3 кубометри бензину. Під дією полум’я  виникла загроза вибуху та розливу бензину й загоряння сусідніх резервуарів. Аварійна бригада об’єкта діє згідно з інструкціями та приступає до ліквідації пожежі, одночасно повідомивши про подію за номерами екстрених служб.  Персонал АЗС евакуює з території об’єкта людей та техніку, якщо така має місце. За  викликом на місце події прибувають (умовно) пожежно-рятувальні підрозділи. Рятувальники негайно вживають заходів на охолодження палаючого резервуару.  Одночасно з роботою пожежних стволів від автоцистерн подається піна від потужного генератора піни високої кратності Подача піноутворюючої суміші до гідрантів здійснюється бригадою АЗС.

Завдяки злагодженості дій працівників АЗС ліквідація пожежі відбулася максимально швидко,  загроза вибуху та розливу бензину й загоряння сусідніх резервуарів, які могли статися з величезною часткою ймовірності, вдалося уникнути.