На Луганщині інспекторами Міжрегіонального управління проведено семінари щодо безпеки праці

15 червня 2021

Відділом нагляду північно–східного напрямку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці  проведено виїзні семінари на території Луганської області: з працівниками ТДВ “ПОПАСНЯНСЬКИЙ ВАГОНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД” (м. Попасна) та ТОВ “ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕС” (м. Щастя).

На порядку денному семінарів були питання щодо:

  • утримання суб’єктами господарювання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та/або обертаються;
  • безпечне виконання робіт на комутаційних апаратах і комплексному розподільчому устаткуванні.

В ході зазначених заходів інспектори Міжрегіонального управління зазначали, що роботодавець повинен вживати необхідних заходів, щоб виробниче обладнання, яке використовується працівниками, відповідало виконуваній роботі або було належним чином пристосоване для виконання роботи та не становило загрози їхньому життю або здоров’ю.

Якщо існує небезпека через механічний контакт із рухомими частинами виробничого обладнання, що може призвести до нещасних випадків, його частини обладнуються захисними огородженнями чи пристроями для унеможливлення доступу до небезпечних зон або пристроями для зупинення руху небезпечних частин до моменту досягнення небезпечних зон.

Зосереджено увагу, що для створення безпечних умов праці під час виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах необхідно:

– виконувати у повному обсязі організаційні та технічні заходи, передбачені ПБЕЕС і ПТЕЕС;

– забезпечити працівників необхідними засобами захисту та використовувати їх за призначенням;

– ураховувати метеорологічні умови, а також стан здоров`я працівників, які виконують роботи в електроустановках;

– забезпечити виконання зазначених у наряді і технологічній карті заходів безпеки, а також повноту і якість інструктажу та допуску бригади до роботи. При інструктажі повідомити членам бригади про очікувані для кожного робочого місця величини напруги у нормальному та аварійному режимах;

– вивести із зони проведення робіт осіб, що не приймають безпосередньої участі у роботах.

В свою чергу, начальник відділу охорони праці ТДВ “ПОПАСНЯНСЬКИЙ ВАГОНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД” та керівник департаменту охорони праці ТОВ “ДТЕК ЛУГАНСЬКА ТЕС” довели до присутніх стан охорони праці на підприємствах та їх підрозділах.

За результатами кожного із зазначених заходів прийнято рішення про подальше забезпечення додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки працівниками підприємств та здійснення відповідальними особами контролю щодо виконання зазначених у наряді й технологічній карті заходів безпеки.