На шахті ім. Г.Г. Капустіна у Лисичанську фахівці гірничого управління провели лекцію з порядку розслідування та обліку нещасних випадків

16 березня 2021

Інспекторським складом відділу гірничотехнічного нагляду у східному напрямку управління гірничого нагляду Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці в березні місяці, згідно розробленому плану превентивної роботи на 2021 рік за тематикою: «Аналіз виробничого травматизму на вугледобувних підприємствах регіону у 2020 році» та «Основні вимоги «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою КМУ  від 17.04.2019 №337», проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота (наради, лекції, «круглі столи») серед інженерно-технічних працівників шахт Луганської області.

15 березня у відокремленому підрозділі «Шахта ім. Г.Г. Капустіна» АТ «Лисичанськвугілля» на дільниці вентиляції та техніки безпеки проведена лекція з роз’ясненням основних вимог «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» в частині нещасних випадків, які підлягають спеціальному розслідуванню та проведено аналіз виробничого травматизму на ВП «Шахта ім. Г.Г. Капустіна» за 2020 рік.

Крім цього розглянуто питання щодо порядку розгазування гірничих виробок, розслідування, обліку та попередження загазувань. Доведено до відома присутніх про основні заходи щодо запобігання загазувань гірничих виробок, зобов’язання посадових осіб, що керують розгазуванням на місці робіт. Нагадано присутнім, що зупинка вентилятора місцевого провітрювання є аварійним загазуванням тупикової виробки і розслідується у відповідності до чинного законодавства.

Для розгазування тупикових виробок повинен застосовуватися спеціальний пристрій. Пристрій розміщується у тупиковій частині виробки на відстані 5–10 м від її устя і являє собою патрубок   із поперечним перерізом круглої або прямокутної форми з клапаном, що має ущільнення з пористої гуми.

В ході проведення превентивних заходів звертається увага на дотримання вимог обмежувальних карантинних заходів з метою запобігання поширенню COVID-19.