На ВП «Шахта Новодружеська» фахівці управління гірничого нагляду взяли участь у проведенні учбової тривоги.

01 квітня 2021

Відповідно до методичних вказівок порядку проведення учбових тривог на шахтах (рудниках) гірничодобувної промисловості України технічним керівництвом АТ «Лисичанськвугілля» у присутності фахівців управління гірничого нагляду згідно розробленого плану 30 березня 2021 року проведена планова учбова тривога у ВП «Шахта Новодружеська» АТ «Лисичанськвугілля». Вид умовної аварії – екзогенна пожежа в конвеєрному уклоні 41-ї західної лави пл.k8.

Метою проведення учбової тривоги є практичне відпрацювання ІТП шахти і підрозділами 2 воєнізованого гірничорятувального загону (далі – 2ВГРЗ) правил організації робіт і взаємодії різних служб при ліквідації аварії, а також перевірка підготовленості посадових осіб до оперативних дій в аварійних ситуаціях.

Під час проведення учбової тривоги були з’ясовані наступні питання:

– перевірка підготовленості шахти, інженерно-технічних працівників, членів ДГК та робочих до порятунку людей, захоплених аварією, і ліквідації її наслідків;

– перевірка якості заходів плану ліквідації аварій і його відповідності фактичному положенню в шахті;

– перевірка оперативно-технічної готовності 2ВГРЗ, що обслуговує шахту.

Після закінчення проведення усіх запланованих заходів учбової тривоги технічний керівник АТ «Лисичанськвугілля» спільно з фахівцями управління гірничого нагляду провів розбір дій усіх учасників навчання, а також командного складу, гірничорятувальних відділень і спеціальних служб 2ВГРЗ, залучених до учбової тривоги.

У цілому визначено, що ВП «Шахта Новодружеська» та підрозділи 2ВГРЗ готові до порятунку людей і ліквідації аварій про що складено відповідний акт.

В ході проведення учбової тривоги зверталася увага на дотримання карантинних вимог з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.