Начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості провів лекцію на ПрАТ «Дружківське рудоуправління»

22 березня 2021

19 березня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості управління гірничого нагляду Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Олександр Вілков провів семінар-нараду з представниками відділу головного механіка та служби охорони праці  ПрАТ «Дружківське рудоуправління» у присутності директора з охорони праці Дроздова В.В. вищезазначеного підприємства на тему: Аналіз виробничого травматизму у 2020 році та обговорення постанови КМУ від 17.04.2019 №337 «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

На початку наради директор з охорони праці ПрАТ «Дружківське рудоуправління» Валерій Дроздов доповів присутнім про основні заходи щодо запобігання виробничого травматизму, які запропоновані керівництвом підприємства та прийняті до виконання службою охорони праці. Особливу увагу приділили роботі представників служби охорони праці, закріплення яких проведено за напрямками діяльності та дільницями підприємства. Зазначили результати проведених у січні-лютому місяці цільових перевірок стану охорони праці та промислової безпеки. А також провели оцінку шляхів вдосконалення роботи, спрямованої на зростання безпосередньо на кожному робочому місці рівня умов безпеки праці, починаючи з проведення первинного інструктажу, видачі наряду на виконання робіт та допуску виконавців до таких безпосереднім керівником.

Спеціаліст управління гірничого нагляду Олександр Вілков докладно розповів присутнім про кожний нещасний випадок, який стався у 2020 році. Був проведений детальний аналіз, встановлені причини і фактори, які сприяли виникненню цих надзвичайних подій. Спеціаліст відмітив відсутність випадків смертельного травматизму, пов’язаного з виробництвом, на піднаглядових відділу гірничодобувних підприємствах у 2020 році. Обговорив питання щодо вжиття заходів для створення безпечних і здорових умов праці працівників відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці», забезпечення організації навчання і перевірки знань з питань охорони праці та проведення інструктажів та звернув увагу на основні завдання та напрями профілактики травматизму. Особлива увага приділена дотриманню правил пожежної безпеки на робочих місцях.

В процесі обговорення присутні отримали роз’яснення щодо застосування нормативних документів про охорону праці, рекомендації до складання інструкцій за спеціальностями та видами робіт, застосування Порядку № 337 розслідування нещасних випадків на виробництві, атестації робочих місць та проходження медичних оглядів працівниками.