Посадовцем відділу контролю східного напрямку управління праці надані консультацiї внутрiшньо переселеним особам з Луганської області

10 червня 2022

З метою роз’яснення норм діючого законодавства з питань праці підчас дії воєнного стану, в рамках діючої інформаційної кампанії «Україна працює!» головний державний інспектор відділу контролю східного напрямку управлiння працi Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань працi провів інформаційну роботу серед внутрішньо переміщених осіб з Луганщини, а саме надав роз’яснення щодо призупинення дії трудового договору. Інспектор праці пояснив, що призупинення дії трудового договору – це тимчасове звільнення роботодавця від обов’язку забезпечувати працівника роботою і тимчасове звільнення працівника від обов’язку виконувати роботу за укладеним трудовим договором. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. Дія трудового договору може призупинятися у зв’язку із військовою агресією проти України, що виключає можливість виконання ним роботи.

Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію.

Також під час бесіди було наголошено, що особи, які користуючись уразливим станом людей під час військової агресії російської федерації проти України здійснюють протиправні дії спрямовані на використання примусової праці, несуть відповідальність згідно статті 149 Кримінального кодексу України.

Вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою примусової праці, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію караються позбавленням волі.

Також iнспектор працi вручив інформаційні буклети з дієвими порадами та телефонами гарячих ліній з питань консультування мігрантів, центрів протидії торгівлею людьми, контактами посольств України у тих державах, куди зазвичай прямують українські громадяни, втікаючи від війни.

Посадовець нагадав внутрiшньо переміщеним особам і про можливість отримання безкоштовної професійної консультативної допомоги в сфері повноважень Державної служби України з питань праці. В засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах територіальних органів та сторінках у соціальних мережах наявні посилання на інформаційний портал у рубриці «Запитання-відповіді» на сайті Державної служби України з питань праці та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/.