Представник гірничого управління спілкувався з працівниками ТОВ “Кліс ЛТД” щодо порядку розслідування нещасних випадків

25 березня 2021

25 березня заступник начальника спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості управління гірничого нагляду Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Володимир Куций провів семінар з працівниками  ТОВ «Кліс ЛТД» на тему: Аналіз виробничого травматизму у 2020 році та обговорення постанови КМУ від 17.04.2019 №337 «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

Спеціаліст управління гірничого нагляду доповів про виробничий травматизм у 2020 році на території Донецької області та детально обговорив з присутніми порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ  від 17.04.2019 № 337. Порядок визначає процедуру проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що  поширюються на всіх юридичних і фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю. Розглянули питання: організації розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь); процедури проведення розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь); контролю, обліку і звітності щодо нещасних випадків, гострих професійних захворювань (отруєнь), аварій. Також до присутніх доведено, що особи, які проводитимуть розслідування нещасних випадків несуть відповідальність згідно із законодавством за своєчасність та об’єктивність їх розслідування, обґрунтованість прийнятих рішень та виконання інших обов’язків, визначених цим Порядком.

Наприкінці зустрічі посадовець відповів на запитання присутніх, які виникли під час проведення семінару, та звернув увагу на обов’язки  роботодавців щодо створення належних умов роботи комісії  у відповідності до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».