Результати спеціального розслідування нещасного випадка зі смертельним наслідком, який стався у Авдіївці 13 лютого 2021 року

29 квітня 2021

13 лютого 2021 року працівники водопостачального підприємства м. Авдіївка прибули до місця прориву водопостачального трубопроводу для проведення аварійно-відновлювальних робіт. Екскаватором було розкопано грунт на глибину 2,5 м, та вивільнено трубу питного водоводу діаметром 250 мм. Після встановлення драбини у котлован спустився працівник №1, щоб зачистити трубу від землі. Потім керівником робіт було прийнято рішення продовжити виїмку грунту та очистити небезпечну зону роботи екскаватору від людей та інструменту. Працівник №2 (потерпілий) прибираючи драбину з котловану, почав відходити від нього. В цей час ковшем екскаватору сталося зачеплення нижньої частини драбини, внаслідок чого верхня частина драбини вдарила працівника №2 по обличчю. Потерпілий отримав відкриту черепно-мозкову травму з переломом кісток основи черепу, крововиливами під оболонки та в речовини головного мозку з ділянками його забиття, внаслідок чого помер пізніше у лікарні.

Причини настання нещасного випадку:

Основна

-технічна: незадовільний стан виробничого середовища(перевищення гранично допустимого рівня небезпечних та шкідливих виробничих факторів).

Порушено розділ V п.1.65 НПАОП 27.1-1.47-14  «Правила охорони праці для водних господарств у чорній металургії».

Супутні:  організаційні

-порушення трудової і виробничої дисципліни, невиконання посадових обов’язків ;

Порушено розділ II п 2.2.1, 2.5.7, 3.4.17 НПАОП 0.00-1.57-12 «Правила безпеки при експлуатації каналів, трубопроводів, інших гідротехнічних споруд у водогосподарських системах».

-порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо.

Порушено п 3.4.17  НПАОП 0.00-1.57-12 «Правила безпеки при експлуатації каналів, трубопроводів, інших гідротехнічних споруд у водогосподарських системах».

Заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам, гострим професійним захворюванням (отруєнням), аваріям:

  1. Забезпечити дієвий контроль за дотриманням вимог безпеки працівниками підприємства при виконанні земляних робіт на підприємстві.
  2. Забезпечити проведення позапланового навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників підприємства, зайнятих виконанням земляних робіт на підприємстві.
  3. Ознайомити працівників підприємства з обставинами й причинами нещасного випадку.