Роз’ясненя щодо необхідності додержання законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції надають представники відділу ринкового нагляду

24 березня 2023

Проведено  заходи у вигляді інформаційно – роз’яснювальної роботи, спрямованої на підвищення обізнаності суб’єктів господарювання – розповсюджувачів нехарчової продукції у м. Мирноград Донецької області щодо дотримання вимог відповідності продукції, наданої на ринку, віднесеної до сфери відповідальності Держпраці, та яка підпадає під дію Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2013 р. №62 (далі – Технічний регламент).

У рамках реалізації інформаційної кампанії з державного ринкового нагляду, щодо продукції, яка підпадає під дію Технічного регламенту безпеки машин та Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, головним державним інспектором відділу ринкового нагляду Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі-Міжрегіональне управління).

Під час проведення роз’яснювальної роботи головна увага приділялась  щодо необхідності додержання законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, з метою мінімізації загроз суспільним інтересам від користування (споживання) зазначеної продукції, а також про важливість дотримання суб’єктами господарювання вимог Технічного регламенту безпеки машин.

Посадовцем також було роз’яснено, що пунктом 21 постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 62, якою затверджено Технічний регламент безпеки машин, визначено, що до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом 90 календарних днів після його припинення або скасування дозволяється надання на ринку та/або введення в експлуатацію продукції на яку поширюється дія затвердженого цією постановою Технічного регламенту, без наявності декларації про відповідність чи декларації про вбудовування незавершеної машини та без маркування знаком відповідності технічним регламентам, тобто без підтвердження відповідності машин встановленим вимогам, та суттєвим вимогам щодо безпеки та охорони здоров’я, які повинні бути виконані під час розроблення та вироблення машин.

Проте, головним державним інспектором було наголошено на необхідності  розповсюдження продукції (за можливості та з урахуванням законодавства), яка відповідає встановленим вимогам, що  сприятиме уникненню нещасних випадків та зменшенню потенційних загроз від їх використання.

Також було повідомлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022р № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану», Міжрегіональним управлінням припинено проведення планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».