Спеціаліст гірничого управління провів нараду з охорони праці на ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля»

08 жовтня 2021

7 жовтня у відповідності плану превентивної роботи відділу гірничотехнічного нагляду у східному напрямку управління гірничого нагляду Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці на жовтень 2021 року головним державним інспектором відділу гірничотехнічного нагляду у східному напрямку управління гірничого нагляду на ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» проведено моніторинг-нараду на тему: «Робота вугледобувних  підприємств в осінньо-зимовий період».

В осінньо-зимовий період, для підтримки оптимальних мікрокліматичних умов в АПК (для категорії робіт легка Іа, Іб – температура повинна бути 21-24С) і робочих зонах виробничих приміщень (для категорії робіт важка ІІІ – температура повинна бути 16-18С), згідно санітарних норм, а також для обігріву вертикальних і похилих стволів, згідно Правил безпеки у вугільних шахтах (мінімальна допустима температура +2 С⁰), на підприємстві використовують промислову котельну і калориферні установки.

Котельна установка – це комплекс споруд агрегатів і пристроїв, призначених для вироблення теплової енергії у вигляді пари і гарячої води за рахунок спалювання газоподібного або твердого палива.

До відома відповідальних осіб доведено про те, що забезпечення безвідмовної роботи котельної установки може бути досягнуто за умови своєчасного і якісного виконання необхідного обсягу регламентних робіт з технічного обслуговування і ремонту устаткування. Технічне обслуговування та ремонт котлоагрегатів необхідно проводити відповідно до вимог Правил безпеки у вугільних шахтах, типових інструкцій з охорони праці та інших нормативних документів, затверджених у встановленому порядку. Технічне обслуговування та ремонт даного обладнання повинні проводити досвідчені робітники, які пройшли навчання і мають відповідні посвідчення.

Особлива увага при цьому повинна приділятися питанням охорони праці та промислової безпеки при експлуатації обладнання котлів, калориферів, конвеєрів, електрообладнання, насосів різного призначення, при хімічному чищенні трубної системи, тощо.

В ході проведення превентивних заходів звертається увага на дотримання карантинних вимог з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.