Спеціаліст управління з питнь праці проводив інформаційну кампанію серед підприємців Покровського району

23 червня 2022

Інспектор праці відділу контролю західного напрямку управління з питань праці Комар Вячеслав Леонідович в рамках інформаційної кампанії «Україна працює!» інформував суб’єктів господарської діяльності Покровського району щодо консультаційної підтримки працівників та роботодавців з боку Держпраці у важкий період дії військового стану. Інспектором праці було надано консультації щодо праці в умовах воєнного стану, звернено увагу про недопущення незадекларованої та примусової праці.

Крім того, працівників та роботодавців було проінформовано, що заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати. Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили. Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати.У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойові дії, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.

Також, роботодавців та працівників було повідомлено про можливість отримання будь-якої консультаційної підтримки, як у фахівців Східного міжрегіонального управління з питань праці,  так і отримати корисну інформацію за посиланням: https://pratsia.in.ua.