Спільно зі Слов’янським міським центром зайнятості, інспектор праці прийняла участь у вебінарі

24 березня 2023

На запрошення Слов’янського міського центру зайнятості в рамках роботи консалтингового простору «Перспектива» інспектор праці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Наталія МАЛІНІНА прийняла участь на платформі Google Meet у вебінарі «Особливості трудових відносин в умовах воєнного стану».

Серед запрошених, які приймали участь у вебінарі, були представники різних сфер діяльності. Під час зустрічі Наталією МАЛІНІНОЮ було проінформовано учасників про особливості застосування трудового законодавства, передбачені Законом України  від 15.03.2022 №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» в редакції від 19.07.2022, підстава – Закон України від 01.07.2022 № 2352-IX.  Одночасно було зазначено, що з 19.07.2022 року поновлено державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про працю у період дії воєнного стану, та підстави здійснення позапланових заходів державного контролю. Інспектор праці звернула увагу учасників вебінару про основні переваги роботодавців у разі офіційного оформлення трудових відносин, а саме: укладаючи трудовий договір з працівниками, Ви підвищуєте продуктивність праці, скорочуєте прямі та непрямі витрати, приваблюєте клієнтів та інвесторів, сприяєте чесній конкуренції на ринку, стаєте цікавими для фахівців, отримуєте доступ до нових ринків, отримуєте фінансові стимули від держави, уникаєте великих штрафів.

Були детально розкриті найпоширеніші питання стосовно запровадження простою на підприємствах, призупинення дії трудового договору та особливості розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.

Інспектор праці нагадав про права осіб з інвалідністю, інформував роботодавців про вимоги законодавства щодо недопущення дискримінації та мобінгу, зокрема осіб із ВІЛ/СНІД, запобігання насильству за ознакою статі на робочому місці з урахуванням методичних рекомендацій щодо внесення до колективних договорів і угод положень, спрямованих на забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах, затверджених наказом Мінсоцполітики від 29.01.2020 № 56.

Учасників вебінару було попереджено про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та наголошено на необхідності дотримуватися правил, щоб мінімізувати ризики примусової праці.

Наприкінці вебінару Наталія МАЛІНІНА звернула увагу учасників зустрічі про функціювання інформаційного порталу Держпраці pratsia.in.ua, який здійснює консультаційну підтримку роботодавців та працівників з питань застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час.