У Добропіллі спеціаліст гірничого управління провів семінар з організації навчання і перевірки знань з питань охорони праці на ДП «Добропіллявугілля-видобуток»

28 вересня 2021

Головним державним інспектором відділу гірничотехнічного нагляду північно-західного напрямку Рожкіним Олександром 27.09.2021 року було проведено семінар-нараду працівникам ДП «Добропіллявугілля-видобуток» на тему: «Організація навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві. Види та особливості проведення інструктажів з охорони праці».

Інспектор нагадав присутнім, що відповідно до статті 20 Закону України “Про охорону праці” усі працівники при прийнятті  на роботу і в процесі роботи проходять на підприємстві інструктаж (навчання) з питань охорони праці. Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні проходити попереднє спеціальне навчання і один раз на рік перевірку знань відповідних нормативних актів про охорону праці.

Шахта – це підприємство з підвищеною небезпекою робіт, і всі її працівники потребують професійного добору. Власник зобов’язаний створити в кожному структурному підрозділі і на робочому місці умови  праці відповідно до вимог нормативних актів про охорону праці. Отже, власник зобов’язаний організувати  навчання  відповідно до цієї Інструкції і несе відповідальність за її додержанням. Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці, забороняється.

Навчання з охорони праці проводиться з метою ознайомлення  усіх  працівників, які оформляються на шахту, студентів та учнів, що проходять  виробничу практику, а також працівників сторонніх організацій, які виконують роботи на шахті, з специфікою та умовами праці на шахті та на робочому місці, правилами поведінки в особливо небезпечних підземних умовах та спеціальними заходами з охорони праці, що впроваджуються на шахті.